Gloucestershire Football Results – Saturday 23rd October

Another day of Gloucestershire football action in the record books and the penultimate games before the clocks go back next weekend.

Check out the full list of results below


League One

Doncaster Rovers 3-2 Cheltenham Town


League Two

Forest Green Rovers 3-1 Salford City


National League North

Gloucester City 2-2 AFC Telford United


Southern League Division One South

Barnstaple Town 1-5 Cirencester Town

Cinderford Town 2-3 Frome Town

Evesham United 3-1 Plymouth Parkway

Slimbridge 3-0 Lymington Town


FA Vase First Round

Brimscombe & Thrupp 2-1 Welton Rovers

Longlevens 0-3 Shaftesbury

Tuffley Rovers 1-4 Street


Hellenic League Premier Division

Corsham Town 1-1 Bishops Cleeve

Malvern Town 1-1 Fairford Town

Westbury United 4-1 Lydney Town


Hellenic League Division One

Littleton 7-0 Bourton Rovers

Moreton Rangers P-P Cirencester Town Development

Newent Town 0-4 Abingdon United

Worcester Raiders 2-5 Cheltenham Saracens


Hellenic League Division Two West

Bourton Rovers Reserves 1-4 Longlevens Development

Kington Town 1-2 Slimbridge Reserves

New Dales Vale 6-2 Tuffley Rovers Development

Shortwood United Reserves 8-0 Newent Town Reserves

Sporting Club Inkberrow 5-1 Evesham United Development


Midland Football League South West U21

Redditch United U21s 1-0 Gloucester City U21s


This image has an empty alt attribute; its file name is cornell.png
Visit http://www.cornellandcompany.co.uk/ for all of your mortgage and financial planning needs.

Gloucestershire County League

Broadwell Amateurs 3-1 Little Stoke

Bromley Heath United 1-1 Gala Wilton

Frampton United 1-0 Henbury

Hanham Athletic P-P Wick

Hardwicke 3-1 Shirehampton

Quedgeley Wanderers 5-0 English Bicknor

Rockleaze Rangers 2-3 Ruardean Hill Rangers

Sharpness 4-0 Patchway Town


Gloucestershire Northern Senior League Division One

Bredon 4-1 Upton St Leonards

Brockworth Albion 5-1 Whitecroft

Chalford P-P Charlton Rovers

Charfield 2-2 Longlevens Reserves

Cheltenham Civil Service 7-1 Andoversford

Dursley Town 2-0 Berkeley Town

Lydney Town Reserves 2-0 Harrow Hill

Woolaston 3-0 Abbeymead Rovers


Gloucestershire Northern Senior League Division Two

Winchcombe Town 1-1 Lydbrook Athletic

Bibury 4-2 Tewkesbury Town

FC Lakeside 3-1 Staunton & Corse

Leonard Stanley 0-0 Viney St Swithins

Smiths Barometrics 2-1 Falcons

Stonehouse Town Reserves 3-2 Chesterton


GFA Junior Cup North Second Round – 14:30 kick offs

FC Lakeside Reserves 3-0 Blakeney

Wotton Rovers 8-0 Quedgeley Wanderers Reserves

Fintan 4-3 Sharpness Reserves

Randwick 1-5 Tuffley Rovers 3rds

Bishops Cleeve Reserves 8-2 Horsley United

Chalford Reserves 2-0 Whaddon United

Prestbury Rovers A-W Tredworth Tigers

Leckhampton Rovers 1-1 Longford – Longford win 3-1 on penalties

Broadwell Amateurs 3rds 2-3 Taverners

Kingswood H-W English Bicknor Reserves

Tetbury Town 3-4 Minchinhampton

Cheltenham Civil Service Reserves 5-1 Cam Bulldogs

Ruardean Hill Rangers Reserves 1-3 Avonvale United

Wickwar Wanderers 4-3 Mushet & Coalway

Ramblers 3-3 AFC Renegades – Ramblers win 5-4 on penalties


Share your pictures and thoughts on the game you go to via Twitter @SevernSport

Cover photo taken with full copyright by Brian Rossiter. Please visit his wonderful albums via Twitter @BrianRossiter1 or Flickr