Gloucestershire Football Fixtures – Saturday 30th March

With a blink of the eye we find ourselves at the end of March and with the season hotting up the big games come thick and fast. And this weekend is no exception. 

In the Southern League, Cinderford will be looking to keep alive their play-off hopes, whilst Evesham head to Cirencester Town with both sides looking to make the Southern League play-offs too.

In the Hellenic League there are a big couple of games at the bottom of the league where Tuffley Rovers host Binfield and Longlevens have a huge 6 pointer against Abingdon United at Saw Mills.

Elsewhere, Lebeq United will win the County League if they can get any points from their Friday night fixture at home to Gala Wilton, or if they were beaten United will still win the league if Stonehouse drop any points on Saturday afternoon.

Check out the full list of games below.

*All kick offs 15:00 unless stated*

 

League Two

Crewe Alexandra vs Cheltenham Town

Forest Green Rovers vs MK Dons

 

 

National League South

Gloucester City vs Welling United

 

Southern League Division One South

Cinderford Town vs Highworth town

Cirencester Town vs Evesham United

 

Hellenic League Premier Division

Bishops Cleeve vs Flackwell Heath

Brackley Town Saints vs Fairford Town

Longlevens vs Abingdon United

Tuffley Rovers vs Binfield

Windsor vs Lydney Town

 

 

Hellenic League Division One West

Cheltenham Saracens vs Thornbury Town

Easington Sports vs Newent Town

 

Hellenic League Division Two West

Newent Town Reserves vs Adderbury Park

Wantage Town Development vs Moreton Rangers

Woodstock Town vs Brimscombe & Thrupp Development

 

Toolstation Western League Premier Division

Shortwood United vs Buckland Athletic

 

Gloucestershire County League 

Lebeq United vs Gala Wilton – Game being played Friday 29th March; kick off at 19:45

AEK Boko vs Stonehouse Town

Broadwell Amateurs vs Patchway Town

Hanham Athletic vs Frampton United

Hardwicke vs Henbury

Southmead CS Athletic vs Ruardean Hill Rangers

 

Gloucestershire Northern Senior League Division One

Berkeley Town vs Sharpness

FC Barometrics vs Charlton Rovers

Taverners vs Chalford

Upton St Leonards vs Tuffley Rovers Reserves

Welland vs Brockworth Albion

Whaddon United vs Cam Bulldogs

 

Gloucestershire Northern Senior League Division Two

Bibury vs Abbeymead Rovers

Bredon vs Whitecroft

Cheltenham Civil Service vs Lydney Town Reserves

FC Lakeside vs English Bicknor

Frampton United Reserves vs Falcons

Woolaston vs Winchcombe Town

 

Stroud & District League Division One – 14:30 kick offs

Charfield vs Longlevens 3rds

Dursley Town vs Old Richians

Hardwicke Reserves vs Kings Stanley

Randwick vs Kingswood Reserves

Rodborough Old Boys vs Tredworth Tigers

Stonehouse Town Reserves vs Tetbury Town

 

Cheltenham Association Football League Division One – 14:30 kick offs

Tewkesbury Town vs Newton – 13:00 kick off

Andoversford vs Shurdington Rovers – 14:00 kick off

Fintan vs Hanley Swan

Kings vs Bishops Cleeve FC A

Southside Star FC vs Cheltenham Civil Service Reserves

 

Share your pictures and thoughts on the game you go to via Twitter @SevernSport