Gloucestershire Football Results – Saturday 11th January

Later than usual we have the full list of results from Saturday’s fixtures, including the results in the GFA County Cup Quarter Finals as well as the local derbies in the Southern League, Hellenic League and County League. 

Check out the full list of results below.

League Two

Cheltenham Town 3-1 Walsall

Mansfield Town 3-4 Forest Green Rovers

 

National League North

Gloucester City P-P Gateshead

 

Southern League Division One South

Cirencester Town 5-3 Cinderford Town

Paulton Rovers 5-3 Evesham United

Slimbridge 2-4 Melksham Town

 

Hellenic League Premier Division

Bishops Cleeve A-A Lydney Town

Brimscombe & Thrupp P-P Burnham

Fairford Town 4-2 Tuffley Rovers

Royal Wootton Bassett Town 2-1 Longlevens

 

Hellenic League Division One West

Bourton Rovers 0-4 Hereford Pegasus

Clanfield 5-1 Cirencester Town Development

Hereford Lads Club 1-5 Cheltenham Saracens

Moreton Rangers 4-0 Stonehouse Town

Newent Town 1-5 Wellington

 

Visit http://www.cornellandcompany.co.uk/ for all of your financial planning and mortgage consultancy needs

Gloucestershire County League 

Bromley Heath United 2-1 Henbury

Frampton United 4-1 Gala Wilton

Hardwicke 4-3 Quedgeley Wanderers

Ruardean Hill Rangers 5-1 Hanham Athletic

Sharpness 3-1 Broadwell Amateurs

Wick 2-0 Little Stoke

Les James Cup 

Patchway Town 0-3 AEK Boko

 

Gloucestershire Northern Senior League Division One 

Berkeley Town 1-3 English Bicknor

Bredon 3-2 Upton St Leonards

Cam Bulldogs 0-1 Cheltenham Civil Service

Charlton Rovers 8-0 Leonard Stanley

Woolaston P-P Chalford

 

Gloucestershire Northern Senior League Division Two 

Broadwell Amateurs Reserves 1-4 Abbeymead Rovers

FC Lakeside P-P Frampton United Reserves

Kings Stanley 2-0 Winchcombe Town

Lydbrook Athletic 2-2 Bibury

Stonehouse Town Reserves 0-2 Falcons

 

GFA Senior Amateur Cup (North) Quarter Finals

Whitecroft 0-6 Brockworth Albion

Andoversford 1-1 Charfield – Charfield win 3-2 on pens

Harrow Hill 1-1 Tuffley Rovers Reserves – Harrow Hill win 4-3 on pens

Barnwood United 2-2 Newent Town Reserves – Barnwood United win 4-3 on pens

 

GFA Junior Cup (North) Quarter Finals 

Cheltenham Civil Service Reserves 3-0 Huntley

Old Richians 0-1 Sharpness Reserves

Taverners Reserves 1-4 Dursley Town

Tibberton United P-P Bishops Cleeve A

 

GFA Intermediate Cup (North) Quarter Finals 

Horsley United 3-6 Prestbury Rovers Reserves

Windyridge Rovers 3-0 Hempstead

Cotswold Rangers 0-5 Chesterton

Hatherop 3-2 Wickar Wanderers

 

GFA Minor Cup (North) Quarter Finals

Frampton United 3rds 0-1 Chalford 3rds

Kingsway Rovers Reserves 2-2 Charlton Rovers Reserves – Kingsway win 5-4 on pens

Soudley 0-1 FC Lakeside Reserves

Abbeymead Rovers Reserves 1-2 Longlevens 4ths

 

GFA Primary Cup (North) Quarter Finals 

AFC Cheltenham 9-0 Cashes Green Reserves

Apperley 3-1 Rodborough Old Boys 3rds

Lydney Town A 1-2 Down Ampney

Bishops Cleeve Development 3-1 Tuffley Rovers 5ths

 

Share your pictures and thoughts on the game you go to via Twitter @SevernSport

Cover Photo with full copyright by Brian Rossiter. Please visit his wonderful albums via Twitter @BrianRossiter1 or Flickr