Gloucestershire Football Fixtures – Saturday 11th January

This weekend sees a number of County Cup Quarter final ties being played around the county and we have them all here for you. 

Elsewhere there are derbies in both the Southern League and the Hellenic League, as well as the all Gloucester clash of Hardwicke vs Quedgeley in the County League.

Check out the full list of games below.

*All kick offs 15:00 unless stated*

League Two

Cheltenham Town vs Walsall

Mansfield Town vs Forest Green Rovers

 

National League North

Gloucester City P-P Gateshead

 

Southern League Division One South

Cirencester Town vs Cinderford Town

Paulton Rovers vs Evesham United

Slimbridge vs Melksham Town

 

Hellenic League Premier Division

Bishops Cleeve vs Lydney Town

Brimscombe & Thrupp P-P Burnham

Fairford Town vs Tuffley Rovers

Royal Wootton Bassett Town vs Longlevens

 

Hellenic League Division One West

Bourton Rovers vs Hereford Pegasus

Clanfield vs Cirencester Town Development

Hereford Lads Club vs Cheltenham Saracens

Moreton Rangers vs Stonehouse Town

Newent Town vs Wellington

 

Visit http://www.cornellandcompany.co.uk/ for all of your financial planning and mortgage consultancy needs

Gloucestershire County League – 14:00 kick offs

Bromley Heath United vs Henbury

Frampton United vs Gala Wilton

Hardwicke vs Quedgeley Wanderers

Ruardean Hill Rangers vs Hanham Athletic

Sharpness vs Broadwell Amateurs

Wick vs Little Stoke

Les James Cup – 14:00 kick off

Patchway Town vs AEK Boko

 

Gloucestershire Northern Senior League Division One – 14:00 kick offs

Berkeley Town vs English Bicknor

Bredon vs Upton St Leonards

Cam Bulldogs vs Cheltenham Civil Service

Charlton Rovers vs Leonard Stanley

Woolaston P-P Chalford

 

Gloucestershire Northern Senior League Division Two – 14:00 kick offs

Broadwell Amateurs Reserves vs Abbeymead Rovers

FC Lakeside P-P Frampton United Reserves

Kings Stanley vs Winchcombe Town

Lydbrook Athletic vs Bibury

Stonehouse Town Reserves vs Falcons

 

GFA Senior Amateur Cup (North) Quarter Finals – 14:00 kick offs

Whitecroft vs Brockworth Albion

Andoversford vs Charfield

Harrow Hill vs Tuffley Rovers Reserves

Barnwood United vs Newent Town Reserves

 

GFA Junior Cup (North) Quarter Finals – 14:00 kick offs

Cheltenham Civil Service Reserves vs Huntley

Old Richians vs Sharpness Reserves

Taverners Reserves vs Dursley Town

Tibberton United vs Bishops Cleeve A

 

GFA Intermediate Cup (North) Quarter Finals – 14:00 kick offs

Horsley United vs Prestbury Rovers Reserves

Windyridge Rovers vs Hempstead

Cotswold Rangers vs Chesterton

Hatherop vs Wickar Wanderers

 

GFA Minor Cup (North) Quarter Finals – 14:00 kick offs

Frampton United 3rds vs Chalford 3rds

Kingsway Rovers Reserves vs Charlton Rovers Reserves

Soudley vs FC Lakeside Reserves

Abbeymead Rovers Reserves vs Longlevens 4ths

 

GFA Primary Cup (North) Quarter Finals – 14:00 kick offs

AFC Cheltenham vs Cashes Green Reserves

Apperley vs Rodborough Old Boys 3rds

Lydney Town A vs Down Ampney

Bishops Cleeve Development vs Tuffley Rovers 5ths

 

Share your pictures and thoughts on the game you go to via Twitter @SevernSport

Cover Photo with full copyright by Brian Rossiter. Please visit his wonderful albums via Twitter @BrianRossiter1 or Flickr