Gloucestershire Football Fixtures – Saturday 26th October

Incredibly we are approaching the final weekend of October and the final couple of months of 2019 are upon us – what a year it has been!

However, before we can start to look back on the year there is still plenty of Gloucestershire football action to enjoy.

This weekend sees Cinderford Town flying the flag for the county in the FA Trophy, as well as a return to league action for our Hellenic League and Gloucestershire Northern League sides.

Also, it is the final weekend before the clocks turn back which means from next week there are earlier kick off times for some of the leagues.

Check out the full list of games below.

*All kick offs 15:00 unless stated*

 

League Two

Forest Green Rovers vs Crewe Alexandra

Grimsby Town vs Cheltenham Town

 

National League North

Spennymoor Town vs Gloucester City

 

FA Trophy First Qualifying Round

Cinderford Town vs Merthy Town

 

Hellenic League Premier Division

Bishops Cleeve vs Flackwell Heath

Brimscombe & Thrupp vs Holmer Green

Longlevens vs Windsor

Reading City vs Fairford Town

Tuffley Rovers vs Burnham

 

Hellenic League Division One West

Bourton Rovers vs New College Swindon

Cheltenham Saracens vs Moreton Rangers

Cirencester Town Development vs Malvern Town

Thornbury Town vs Shortwood United

Tytherington Rocks vs Newent Town

Wellington vs Stonehouse Town

 

Visit http://www.cornellandcompany.co.uk/ for all of your financial planning and mortgage consultancy needs

Gloucestershire County League

Broadwell Amateurs vs AEK Boko

Hanham Athletic vs Rockleaze Rangers

Hardwicke vs Little Stoke

Henbury vs Gala Wilton

Quedgeley Wanderers vs Ruardean Hill Rangers

Sharpness vs Bromley Heath United

Wick vs Frampton United

 

Gloucestershire Northern Senior League Division One

Berkeley Town vs Leonard Stanley

Bredon vs Charlton Rovers

Brockworth Albion vs Woolaston

Cam Bulldogs vs Cheltenham Civil Service

English Bicknor vs Upton St Leonards

Harrow Hill vs Taverners

Whitecroft vs Chalford

 

Gloucestershire Northern Senior League Division Two

Andoversford vs FC Lakeside

Abbeymead Rovers vs Bibury

Barnwood United vs Lydney Town Reserves

Kings Stanley vs Charfield

Smiths Barometrics vs Frampton United Reserves

Staunton & Corse vs Winchcombe Town

Stonehouse Town Reserves vs Lydbrook Athletic

 

North Gloucestershire Football League Premier Division- 14:30 kick offs

Mushet & Coalway United vs Whitecroft Reserves

Redbrook Rovers vs Harrow Hill Reserves

Viney St Swithins vs Howle Hill

 

J.O. Roberts Cup – 14:30 kick offs

Worral Hill vs Mitcheldean

Redmarley vs Blakeney

Ruardean Hill Rangers Reserves vs Milkwall

Westbury United vs Bream Amts

 

Stroud & DIstrict Football League Division One – 14:30 kick offs

Chalford Reserves vs Hardwicke Reserves

Dursley Town vs Old Richians

Minchinhampton vs Randwick

Quedgeley Wanderers vs Ramblers

Tetbury Town vs Rodborough Old Boys

Tredworth Tigers vs Kingswood

 

Share your pictures and thoughts on the game you go to via Twitter @SevernSport

Cover Photo with full copyright by Brian Rossiter. Please visit his wonderful albums via Twitter @BrianRossiter1 or Flickr