Gloucestershire Football Fixtures – Non-League Day 2019

“Non-League Day was set up by James Doe in 2010 as a social media experiment, after being inspired by a pre-season trip to Devon to watch Queens Park Rangers play at Tavistock. It has now grown to become an annual part of the football calendar, backed by Premier League and Football League clubs, MPs, celebrities, media organisations, charities and most importantly the non-league clubs themselves and the fans who turn up on the day.

Always scheduled to coincide with an international break, Non-League Day provides a platform for clubs to promote the importance of affordable volunteer led community football while giving fans across the country the chance to show support for their local non-league side.”

We love Non-League Day here at Severn Sport, so much so here is the complete guide to games in Gloucestershire on Non-League Day 2019!

Check out the full list of games below.

*All kick offs 15:00 unless stated*

 

League Two

Exeter City vs Forest Green Rovers

 

National League North

Gateshead vs Gloucester City

 

The FA Trophy Preliminary Round

Cirencester Town vs Basingstoke Town

Evesham United vs Halesowen Town

Highworth Town vs Cinderford Town

Slimbridge vs AFC Totton

 

FA Vase First Round

Bishops Cleeve vs Brockenhurst

Christchurch vs Brimscombe & Thrupp

Longlevens vs Cowes Sports

Shrivenham vs Fairford Town

 

Hellenic League Premier Division

Tuffley Rovers vs Holmer Green

Windsor vs Lydney Town

 

Hellenic League Division One West

Shortwood United vs Stonehouse Town – Game being played Friday 11th October; 19:45 kick off

Moreton Rangers vs Bourton Rovers

 

Visit http://www.cornellandcompany.co.uk/ for all of your financial planning and mortgage consultancy needs

Gloucestershire County League

AEK Boko vs Rockleaze Rangers

Bromley Heath United vs Frampton United

Hardwicke vs Hanham Athletic

Little Stoke vs Gala Wilton

Quedgeley Wanderers vs Wick

Ruardean Hill Rangers vs Patchway Town

Sharpness vs Henbury

 

Gloucestershire Northern Senior League Division One

Chalford vs Berkeley Town

Charlton Rovers vs Brockworth Albion

Cheltenham Civil Service vs Whitecroft

Leonard Stanley vs Harrow Hill

Longlevens Reserves vs English Bicknor

Taverners vs Bredon

Upton St Leonards vs Cam Bulldogs

Woolaston vs Tuffley Rovers Reserves

 

Gloucestershire Northern Senior League Division Two

Winchcombe Town vs Broadwell Amateurs Reserves

Bibury vs Kings Stanley

Charfield vs Stonehouse Town Reserves

Falcons vs Barnwood United

FC Lakeside vs Staunton & Corse

Frampton United Reserves vs Abbeymead Rovers

Lydbrook Athletic vs Andoversford

Lydney Town Reserves vs Smiths Barometrics

 

North Gloucestershire League Premier Division – 14:30 kick offs

Harrow Hill Reserves vs Ruardean Hill Rangers Reserves

Redmarley vs Bream Amts

Viney St Swithins vs Westbury United

Whitecroft Reserves vs Huntley

Worrall Hill vs Blakeney

 

J.O. Roberts Cup

Howle Hill vs Redbrook Rovers – 14:30 kick off

Mitcheldean vs Tidenham

 

North Gloucestershire League Division One

Broadwell A vs Whitecroft A

Ellwood vs Longhope

English Bicknor Reserves vs Lydbrook Athletic Reserves

Rank Outsiders vs Yorkley

Staunton & Corse Reserves vs Woolaston Reserves

Westbury United Reserves vs Milkwall

 

Stroud & District League Division One – 14:30 kick offs

Dursley Town vs Chalford Reserves

Kingswood vs Ramblers

Minchinhampton vs Quedgeley Wanderers Reserves

Old Richians vs Tredworth Tigers

Rodborough Old Boys vs Randwick

Tetbury Town vs Hardwicke Reserves

 

Stroud & District League Division Two – 14:30 kick offs

Cam Bulldogs Reserves vs Upton St Leonards Reserves

Chesterton vs Tuffley Rovers 3rds

Eastcombe vs Wickwar Wanderers

Kingsway Rovers vs Taverners Reserves

Tibberton United vs Longlevens 3rds

Wotton Rovers vs Sharpness Reserves

 

Stroud & District League Division Three – 14:30 kick offs

Avonvale United vs Charfield Reserves

Barnwood United Reserves vs Hempstead

Hardwicke 3rds vs Tetbury Town Reserves

Trident vs Cotswold Rangers

Uley vs Horsley United

 

Cheltenham Association Football League Division One – 14:30 kick offs

Dowty Dynamos vs Kings

Hanley Swan vs Newton

Prestbury Rovers vs Malvern Vale

Tewkesbury Town vs Cheltenham Civil Service Reserves

Whaddon United vs Bredon Reserves

 

Cheltenham Association Football League Division Two – 14:30 kick offs

Andoversford Reserves vs Brockworth Albion Reserves

Fintan vs Pittville United

Leckhampton Rovers vs Welland Reserves

Smith Barometrics Reserves vs Windyridge Rovers

St Pauls United vs Prestbury Rovers Reserves

 

Share your pictures and thoughts on the game you go to via Twitter @SevernSport