Gloucestershire Football Fixtures – Saturday 15th December

Maybe, just maybe we might get a good number of games in this weekend! After a couple of weekends with a number of postponements this week in Gloucestershire (at the time of writing) has been quite dry and windy in places, meaning some of the wet pitches would have dried out! Terrific news.

This weekend sees Cheltenham and Forest Green go in search of another win, Gloucester City are without a game and the next round of the Gloucestershire County League Les James Cup.

In the Hellenic League Moreton Rangers take on Bourton Rovers in 2nd vs 3rd in the Hellenic League Division Two West, whilst Longlevens are the only Hellenic Premier side to not play in the league when they take on Langley in the Perpetua Press Floodlit Cup.

Check out the full list of scheduled games below.

*Kick off times 15:00 unless stated*

League Two

Forest Green Rovers vs Mansfield Town

Port Vale vs Cheltenham Town

 

Southern League Division One South

Barnstaple Town vs Cirencester Town

Cinderford Town vs AFC Totton

Evesham United vs Street

Slimbridge vs Yate Town

 

Hellenic League Premier Division 

Ascot United vs Bishops Cleeve

Lydney Town vs Brackley Town Saints

Tuffley Rovers vs Royal Wootton Bassett Town

Wantage Town vs Fairford Town

Windsor vs Brimscombe & Thrupp

 

Perpetua Press Floodlit Cup

Longlevens vs Langley

 

Hellenic League Division One West

Cirencester Development vs Pewsey Vale

Newent Town vs Easington Sports

 

Hellenic League Division Two West 

Moreton Rangers vs Bourton Rovers

 

Hellenic League Chairman’s Challenge Cup

Brimscombe & Thrupp Development vs Headington Amateurs

 

Toolstation Western League

Shortwood United vs Plymouth Parkway

 

Gloucestershire County League

Wick vs Rockleaze Rangers – 14:00 kick off

Southmead CS Athletic vs Broadwell Amateurs

Les James Cup – Games Kick off at 13:45

AEK Boko vs Ruardean Hill

Frampton United vs Little Stoke

Gala Wilton vs Henbury

Hanham Athletic vs Stonehouse Town

 

Gloucestershire Northern Senior League Division One – Games kick off at 14:00

Brockworth Albion vs FC Barometrics

Cam Bulldogs vs Sharpness

Chalford vs Charlton Rovers

Harrow Hill vs Berkeley Town

Leonard Stanley vs Tuffley Rovers Reserves

Longlevens Reserves vs Quedgeley Wanderers

Upton St Leonards vs Whaddon United

Welland vs Taverners

 

Gloucestershire Northern Senior League Division Two – Games kick off at 14:00

Bredon vs Smiths Athletic

Cheltenham Civil Service vs Bibury

English Bicknor vs Whitecroft

Lydbrook Athletic vs Barnwood United

Winchcombe Town vs Lydney Town Reserves

Woolaston vs Abbeymead Rovers


Share your pictures and thoughts on the game you go to via Twitter @SevernSport